Apple čelí vládnemu vyšetrovaniu pre „obmedzenie“ výkonu starších iPhonov

Už včera sa objavila informácia o tom, že spoločnosť Apple je aktuálne vyšetrovaná americkou vládou, ktorej sa nepáči obrovská kritika majiteľov iPhonov na tému úmyselného spomaľovania iPhonov. Aj napriek tomu, že Apple vydal už niekoľko vyhlásení v znení, že k úmyselnému spomaleniu iPhonov nedošlo a že jablčná spoločnosť robí všetko preto, aby zlepšila skúsenosti pre užívateľov, ľuďom sa Applu jeho krok nepozdáva a touto problematikou sa začínajú zaujímať viaceré úrady.

Dnes spoločnosť Apple pripustila, že ju americká vláda spochybnila v súvislosti s rozhodnutím uvoľniť pre niektoré iPhony aktualizáciu, ktorá obmedzí výkon procesora za účelom staršej batérie, s cieľom užívateľom ponúknuť čo najdlhšiu výdrž. Apple sa po prevalení tejto témy rozhodol zlacnieť cenu výmeny baterky za nový kus z 79 na 29 dolárov, čo pomôže dotknutým užívateľom k tomu, aby ich iPhone bol opäť tak výkonný, ako bol na začiatku.

Apple pripravuje novú softvérovú aktualizáciu, v ktorej bude možné obmedzenie výkonu procesora opäť vypnúť. Jablčná spoločnosť však vypnutie obmedzenia výkonu procesora neodporúča, pretože môže dôjsť ku slabšej výdrži iPhonu, čo by samozrejme viedlo k nespokojnosti jeho majiteľa. Celú situáciu podrobne sledujeme a o jej dianí vás ešte budeme informovať.

Američania nesúhlasia s obmedzením výkonu procesora v iPhone, tvrdí najnovší prieskum

KOMENTÁRE