Apple v novej reklame ukázal funkciu iPhonu X, ktorú nezmyselne upravil v editačných programoch

Spoločnosť Apple vydala novú reklamu, ktorou propaguje schopnosti fotoaparátu najnovšieho iPhonu X. Apple v reklame vyzdvihuje schopnosti fotoaparátu, ktorý vraj dokáže vytvoriť fantastické selfie zábery. Na prvý pohľad si tak ľudia určite povedia, že iPhone X je špička a vytvára fantastické fotografie, avšak nie všetko je také krásne, ako sa na prvýkrát aj javý.

Apple sa v novej reklame skutočne snaží naznačiť, že iPhone X je ako stvorený pre selfie zábery. Určite kvalitu fotoaparátu pri iPhone X nemôžeme len tak kritizovať, avšak Apple to urobil opäť netradičným spôsobom. Spoločnosť sa totiž zmienila, že obsah prešiel editačným softvérom. Z toho jasne vyplýva, že fotografie boli dodatočne upravené a pravdepodobne bolo použité aj umelé osvetlenie, aby sa dostavil potrebný výsledok.

Apple nie je zďaleka jediná spoločnosť, ktorá sa rozhodla pre tento aspoň mierne povedané klamlivý krok. Už v minulosti sa totiž podobným krokom preslávila Nokia, ktorá pri svojich smartfónoch ukazovala údajne nimi vytvorené zábery, ktoré boli taktiež upravované a dokonca niekedy ich pôvod pochádzal z profesionálnej zrkadlovky.

KOMENTÁRE