Apple vraj zníži produkciu iPhonu X až o polovicu

Zdá sa, že sa nie všetky plány spoločnosti Apple vydarili a jablčná spoločnosť momentálne stojí v neľahkej situácii. Určite to pre žiadneho výrobcu nie je dobrá správa, ak vydá nový produkt, ktorému sa až tak dobre nedarí umiestniť sa na trhu. Ani Apple nie je dokonalí a pravdepodobne urobil chybu, ktorá ho stojí nižšie predaje.

Reč je o smartfóne iPhone X. Ten Apple oficiálne predáva za cenu 1149 € za 64 GB variantu a 1319 € za 256 GB variantu. Aktuálne sa jedná o najdrahší sériovo vyrábaný telefónov, ktorý si dnes môžeme kúpiť takmer v každom obchode. Vysoká cena sa však postarala o menšie predaje tohto špičkového iPhonu, a tak je Apple nútený produkciu iPhonu nastaviť až o polovicu menšiu.

Zahraničný analytik prezradil, že sa Applu podarilo predať už okolo 29 miliónov kusov nových iPhonov. To je vraj zďaleka menšie číslo, než vedenie Applu predpokladalo, no a preto je nutné nastaviť výrobu nového iPhonu v menšom množstve. Pre výrobcov iPhonu X to znamená menší zárobok, menší zisk a pochopiteľne schopnosť rýchlo reagovať po dopyte na trhu. Už nedávno samotný Samsung pozastavil rozširovanie továrne na výrobu OLED displejov, pretože momentálne u značky Apple vládne neistota s tým, čo bude ďalej.

Ak Apple chce byť aj naďalej jedným z lídrov na trhu, musí v tomto roku predstaviť cenovo dostupnejší iPhone, ktorý pravdepodobne ponúkne IPS displej, čím Apple dokáže ušetriť na výrobe, a teda aj ponúknuť iPhone v lepšej cene. Taktiež sa môžeme tešiť na vylepšenú technológiu Face ID, ktorá bude ešte rýchlejšia a inteligentnejšia.

KOMENTÁRE