Apple vydal iOS 11.2.5, ktorý prináša množstvo noviniek

Spoločnosť Apple práve vydala nový operačný systém iOS 11.2.5, ktorý teraz Apple tlačí von na iPhony, iPady a podporované iPody Touch. Nový systém sa pritom zameriava na pripravovaný inteligentný reproduktor HomePod a samozrejme prináša aj niekoľko noviniek.

Nový iOS otvára dvere k reproduktoru HomePod, ktorý by spoločnosť Apple mala začať predávať už o niekoľko dní. Veľkou novinkou bude funkcia Siri News, vďaka ktorej budete môcť svoj inteligentný reproduktor hlasovým povelom požiadať o aktuálne správy. Dokonca bude vedieť reproduktor ponúknuť správy aj len z vybranej kategórie ako politika, šport a ďalšie. Nová funkcia však bude k dispozícii iba v USA, Veľkej Británii a Austrálii.

Apple sa v novom iOS zameriava aj na opravu rôznych nepríjemných softvérových chýb. Nová aktualizácia má opraviť chybu, ktorá spôsobovala, že aplikácia telefón nezobrazovala históriu hovorov. Po nainštalovaní nového iOS by tiež mali odbudnúť nepríjemné problémy s prehrávaním hudby v aute cez funkciu CarPlay a taktiež by už nemalo dôjsť k automatickému vymazávaniu upozornení na iPhone X na zamknutej obrazovke.

 

KOMENTÁRE