Európska únia môže docieliť zákaz predaja iPhonov. Apple musí do iPhonu vložiť túto vec!

zdroj: time.com

Je to už takmer 10 rokov, čo sa Európska komisia usiluje o zavedenie EÚ normy o nabíjačke v telefónoch. V roku 2010 bol prijatý nový štandard (konektor micro USB), ktorý spôsobil, že príslušenstvo od výrobcov bolo pre mobilné telefóny viac kompatibilné. Neskôr začalo úsilie o štandarde nabíjačky zo strany Európskejúmie pokračovať, avšak bez úspechu.

Podľa dostupných informácii, aktuálna situácia stihne za rok vyprodukovať vyše 51 tisíc ton elektronického odpadu. Väčšinu túto odpadu tvoria staré nabíjačky, ktoré nie sú kompatibilné s aktuálnymi zariadeniami. Európska komisárka Margrethe Vestagerová uviedla že: vzhľadom na neuspokojivý pokrok s týmto dobrovoľným prístupom Komisia čoskoro začne štúdiu hodnotenia vplyvu s cieľom zhodnotiť náklady a prínosy rôznych ďalších možností. ” Cieľom týchto štúdií je uľahčiť regulačným orgánom, aby prijali opatrenia a podnikli kroky, keďže sa status nezmenil.

Pokiaľ Európska komisia dostane dostatok spätnej väzby k tomu, aby bol nastavený štandard pre nabíjací konektor v mobilnom telefóne. Apple sa bude musieť situácii prispôsobiť a prestať používať svoj dnes populárny Lightning konektor. Nový štandard Apple bude musieť presadiť, pretože inač by iPhone neobdržal certifikát a nemohol by sa v EÚ ani predávať. Európska únia má tak v ruke veľkú “páku” a pokiaľ budú chcieť výrobcovia svoje smartfóny aj naďalej predávať v EÚ, neostáva im nič iné, než akceptovať zmeny.

Zdroj: pocketnow.com, úvodný obrázok: time.com

Náš TIP:   Nové iPhony majú problémy so slabým WIFI signálom
Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 16 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.