Huawei si kopol do Applu! Ľudom, ktorí čakali na nové iPhony, rozdával power banky

zdroj: gsmarena.com

Nie je to prvýkrát, čo si čínska spoločnosť Huawei dovolila kopnúť do jablčnej spoločnosti. Rovnako ako každý rok, ani tento rok to nebolo inač a pred Apple obchodmi boli po celom svete tisíce fanúšikov, ktorí chceli získať najnovšie iPhony medzi prvými. Túto situáciu využil Huawei, ktorý na Apple prišiel s novým vtipom.

Spoločnosť Huawei rozdávala čakateľom na nové iPhony power banky. Stalo sa tak priamo pred jedným z Apple obchodov v Singapure. Zamestnanci čínskeho výrobcu rozdali okolo 200 externých batérií ľuďom, ktorí mali v pláne čakať vo fronte celú noc. Huawei celú situáciu pojal smiešne a ľudom rozdal power banky s obalom, na ktorom bolo napísané: “Tu je banka, ktorú budete potrebovať”.

huawei
zdroj: gsmarena.com

Prečo to Huawei urobil?

Huawei sa do Applu poriadne obul potom, ako sa na internet dostali hodnoty batérie u najdrahšieho 1600 € iPhonu, ktorý je poháňaný len 3174 mAh batériou. Najhlavnejšia konkurencia Galaxy Note 9 pod kapotou ponúka 4000 mAh batériu a celé gesto čínskeho výrobcu naznačuje, že jeho nová vlajková loď bude mať k dispozícii ešte “väčšiu” šťavu. Na druhú stranu, je potrebné zobrať do úvahy fakt, že iPhony sú ďaleko lepšie optimalizované ako zariadenia s Androidom a nízka kapacita batérie ešte neznamená slabšiu výdrž.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: gsmarena.com

Náš TIP:   Huawei chce tento rok predať až 200 miliónov smartfónov. Podarí sa mu to?
Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 16 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.