Intel pripúšťa, že chyba Spectre ovplyvňuje aj nové procesory

Spoločnosť Intel oznámila, že sú aj nové procesory ovplyvnené častým problémom s reštartovaním, ktoré sú spôsobené záplatou chyby Spectre a Meltdown. Najväčší výrobca čipov dodáva, že chyba ovplyvňuje čipy Broadwell, Haswell, Sandy Bridge, Ivy Bridge a dokonca aj nové čipy s architektúrou Skylake a Kaby Lake.

Nepríjemnou bezpečnostnou chybou Spectre a Meltdown trpí obrovská časť modernej elektroniky. Výrobcom nezostáva nič iné, ako aktualizovať svoje produkty. Aktualizácie však väčšinou síce záplatu prinesú, ale s ňou prichádza aj mierne spomalenie výkonu samotných čipov, čo sa pred nedávnom stalo aj pri Apple zariadeniach. Spoločnosť Intel prezradila, že v súčastnosti spolupracuje so svojimi partnermi a zákazníkmi, ktorí zaznamenali nejaké výrazné spomalenie a hľadajú recept na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku.

Na tému Spectre a Meltdown diskutovali aj čitatelia serveru Engadget, ktorí si všimli taktiež reštarty svojich počítačov. Dokonca sa niektorí sťažujú na zníženie výkonu svojho procesora až do výšky 30 %, čo určite nie je dobrou správou. Zdá sa, že problematika okolo Spectre a Meltdown bude ešte dlhý čas pomerne horúcou témou, keďže sa táto téma týka v podstate každého majiteľa moderných telefónov, tabletov, počítačov a dokonca aj televízorov či automobilov. Chyba sa totiž týka Intel, AMD a dokonca aj ARM procesorov.

KOMENTÁRE