Samsung predstavil špičkový laptop s perom S Pen

Samsung predstavil nový ultrabook s názvom Samsung Notebook 9 (2018), ktorý bude dostupný v 13″ a 15″ verzii a pobeží na systéme Windows 10. 13,3″ varianta váži len 995 gramov, kým 15″ varianta potom váži 1,25 kg. Laptopy sú vybavené výkonným procesorom Intel Core i7 s 8 GB RAM pamäťou až 16 GB RAM a až 1 TB rýchlym ssd diskom (druh NVMe PCIe). 15″ model je navyše vybavený grafickým čipom Nvidia MX150 (2 GB GDDR5).

Telo laptopov je vyrobené z horčíkovej zliatiny Metal 12, ktorá je veľmi ľahká a zároveň aj stále odlná. Na výber bude teda z 13,3″ a 15″ varianty, pričom obe ponúknuť RealViewDisplay s Full HD rozlíšením, ktorý by mal ponúknuť veľmi dobrú ostrosť a kvalitné pokrytie RGB.

K dispozícii bude aj tretia veria s názvom Notebook 9 Pen 13,3″, ktorá bude vybavená S Pen perom, ktoré dobre poznáme zo Samsungu Galaxy Note 8. Tento moel má však kvôli peru o čosi menšiu batériu, keďže výrobca potreboval získať priestor, kam sa dá pero zasunúť. Obrazovka modelu Pen sa dá preklopiť až o 360 stupňov, takže bude možné ultrabook používať aj ako tablet.

Všetky varianty budú vybavené podsvietenou klávesnicou, snímačom odtlačku prsta a 2x 1,5 W reproduktorom. 15″ model bude navyše obsahovať aj Thunderbolt 3 port, do ktorého bude možné pripájať ešte ďalšie príslušenstvo.

Novinky sa dostanú do predaja už v týchto dňoch zatiaľ v Kórei a v priebehu prvého štvrťroka bude Samsung Notebook 9 smerovať do Spojených štátov. Samsung by mal nové laptopy ukázať ja na konferencii Ces v Las Vegas, takže veríme, že sa opäť tento výrobca rozhodne svoje notebooky predávať aj v Európe, čo by bola určite dobrá správa.

KOMENTÁRE