Xiaomi predstavilo nabuchaný notebook s i7 procesorom a horčíkovým telom

Spoločnosť Xiaomi dnes predstavila niekoľko zaujímavých smartfónov a okrem nich aj nabuchaný notebook s procesorom Core i7. Novinka sa volá Xiaomi Mi Notebook Pro a patrí medzi to najlepšie, čo z laptopov čínske Xiaomi ponúka.

Laptop je vybavený 15″ IPS displejom. Telo laptopu je z horčika, vďaka čomu zariadenie váži iba 1,95 kg a ponúka veľkú pevnosť. Laptop bude k dispozícii s procesorom i5 (8250U) a i7 (8550U).  Mi Notebook Pro bude vybavený 8 GB RAM pamäťou a 256 GB PCIe SSD úložiskom.

Novinku poháňa nová grafická karta MX150 s 2 GB VRAM. Obrazovka je chránená odolným sklom Gorilla Glass a ponúka až 72% pokrytie farbami NTSC. Laptop je vybavený dvoma ventilátormi, ktoré by mali ponúknuť dostatočné chladenie pre procesor aj GPU.

Xioami Mi Notebook Pro ponúka plne podsvietenú klávesnicu, ktorá je údajne až o 19 % väčšia ako u MacBooku Pro. Na tele laptopu nájdeme 2 USB C porty, 2 USB 3.0 porty, plný HDMI port, čítačku kariet a 3,5 mm konektor Jack pre slúchadlá. Bohužiaľ na tele neostalo miesto pre ethernet, Mini DP či VGA.

Jeden z USB C portov slúži pre nabíjanie zariadenia. Mimochodom, Mi Notebook Pro je vybavený kvalitnými reproduktormi, o ktorých kvalitu sa postarala firma Harman Infinity.

Xiaomi Mi Notebook Pro bude štartovať na cene 710 eur za variantu s procesorom Core i5. K dispozícii bude ale taktiež varianta s i7 za cenu 815 eur, no a pre náročných bude ešte o čosi drahšia varianta, ktorá ponúkne až 16 GB RAM.

KOMENTÁRE